Zahájení projektu – Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Gruntě

Pro záchranu grunteckého kostela Nanebevzetí Panny Marie se farnosti podařilo získat finanční podporu z grantu z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP 2014 – 2021.

Slavnostní zahájení tohoto projektu se uskuteční v neděli 31. října od 15:00 přímo v grunteckém kostele.

Za přítomnosti norského partnera Den norske kirke bude v Gruntě sloužena slavnostní bohoslužba, po které bude následovat přednáška o historii kostela v podání Viktora Pohanky z vlastivědného spolku Včela Čáslavská, jenž je rovněž partnerem projektu. Na zahájení budou přítomni i zástupci dalších partnerských organizací: Obce Grunta, Církevní mateřské školy svatého Jakuba v Kutné Hoře, Dvou-leté katolické střední školy a mateřské školy v Kolíně.