OTEVÍRACÍ DOBA KLÁŠTERA

Klášter sv. Voršily není běžně přístupný veřejnosti. Je ale možné si objednat speciální komentovanou prohlídku nově zrekonstruovaného schodiště vedoucího do kopule v 2. patře kláštera včetně možnosti shlédnutí expozice. Prohlídka a expozice vznikla po dokončení projektu: Klášter voršilek v Kutné Hoře – obnova oken a části schodiště s reg. číslem: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_073/0008583, který byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu.

V případě zájmu o komentovanou prohlídku nás kontaktujte.

OTEVÍRACÍ DOBA KOSTELA

Kostel je otevřen každý den od 9 do 16 hodin k osobní modlitbě.

BOHOSLUŽBY

V kostele se koná bohoslužba každou neděli v 10:00 (řeckokatolická liturgie)

Aktuální pořad římskokatolických bohoslužeb najdete zde.

ul. Jiřího z Poděbrad 288, Kutná Hora
e-mail: info@chramsvatebarbory.cz

Historie kláštera
V letech 1898–1901 byl stavební vývoj kláštera sv. Voršily završen stavbou novobarokního kostela na nároží dvou ulic. Stavbu projektoval Fridrich (Bedřich) Ohmann, kterému se mistrně podařilo souznít s radikálním barokem. Stavbu prováděl podle autorova projektu Bohumil Moravec, učitel na kutnohorské řemeslnické škole. Kostel má ortogonální půdorys a do nároží se otevírá plasticky modelovaným kulisovitým průčelím, charakteristickým pro „divadelní“ tvář baroka.

« z 6 »

PÉČE O PAMÁTKU