Štědrý dar pro betlémské děti

O letošních Vánocích bude, podobně jako ve třech předchozích letech, probíhat sbírka, jejíž výtěžek poputuje na provoz Azylového domu pro těhotné ženy a matky s dětmi v tísni v Hamrech u Hlinska. Dům je zřizován nadačním fondem Betlém nenarozeným prostřednictvím obecně prospěšné společnosti Dlaň životu. Nabízí pomoc těhotným ženám, které se ocitly bez podpory partnera, rodiny, bez materiálního i informačního zázemí, a často proto přemýšlejí o ukončení života svého dítěte. Během pobytu v azylovém domě je jim nabídnuto kromě střechy nad hlavou také poradenství, doprovázení, aktivity, které pomáhají k rozvoji jejich osobnosti a ke zlepšení vztahu s dítětem, k tomu, aby se dokázaly začlenit do běžného života.

V Kutné Hoře bude možnost do této sbírky přispět při půlnočních mších (24. prosince v 16:00 a o půlnoci) v kostele sv. Jakuba, při silvestrovské mši (31. prosince v 16:00) v chrámu sv. Barbory nebo v průběhu celých svátků do pokladničky – andělíčka u jesliček v kostele sv. Jakuba. Případný individuální dar je možné odeslat na účet veřejné sbírky nadačního fondu Betlém nenarozeným: 2100409371/2010. Jako variabilní symbol uveďte 1218, jako specifický symbol případně vyplňte své IČ. Pokud požadujete po-tvrzení o daru, do poznámky k platbě napište své jméno a adresu.

Více informací najdete na www.dlanzivotu.cz nebo www.nfbetlem.cz.