Běh pro zvon

VI. ročník závodu Běh pro zvon - pomáháme kde jde potřeba

Letošní ročník s mottem “Pomáháme, kde je potřeba” je pořádán ve spolupráci s Oblastní charitou Kutná Hora. V rámci propagace závodu představíme charitní Středisko Racek, které poskytuje službu Občanské poradny. Ta pomáhá v našem městě a okolí lidem, kteří se ocitli v tíživé situaci a neví si s ní rady. Případný výtěžek letošního běhu bude věnován na činnost Občanské poradny Kutná Hora.

Základní informace

  • termín: neděle 15. 10. 2023
  • místo startu a cíle: Jakubská 1, Kutná Hora 284 01 (u kostela sv. Jakuba)
  • propozice závodu najdete zde
  • přihlášky zde 

Historie závodu

Počátek této sportovní akce se pojí s rokem 2016, kdy se uskutečnil první ročník závodu s cílem podpořit veřejnou sbírku Zvon pro Jakuba. Odtud také pochází název závodu, Běh pro Zvon. Cílem akce bylo tehdy mimo jiné seznámit lidi s veřejnou sbírkou  Zvon pro Jakuba a sbírku společnými silami podpořit. Druhý ročník a start jednotlivých závodů provázel už i hlas nového zvonu Jakub Maria. Třetí ročník připomněl sté výročí založení naší republiky. Běh pro republiku s sebou přinesl změnu v trase závodu. Místo sedmi kilometrů se běžela trať v délce deset kilometrů. V roce 2019 jsme se společným během připojili k oslavě 30 let od sametové revoluce - 30 let svobody. Trasa i délka závodu zůstaly zachovány z předchozího ročníku. V letech 2020 a 2021 pak bohužel znemožnila další ročníky běhu nepříznivá epidemiologická situace. V roce 2022 se konal běh na podporu svatobarborských zvonů. 

Tisková zpráva ke stažení zde.

Scroll to top