Modlitba za oběti pandemie

Po celou dobu postní jsme evropskými biskupy vyzýváni, abychom se modlili za oběti koronavirové pandemie. Každá země v jeden den postní doby slaví mši svatou na tento úmysl, na Českou republiku připadá 17. březen.

K polovině února, kdy byl tento řetězec zahájen, bylo v Evropě zaznamenáno více než 770 000 osob, které zemřely na Covid-19. V našich modlitbách chceme pamatovat na tyto lidi, jejich blízké, ale i všechny, kteří jsou aktuálně zasaženi nemocí a nemají jistotu o vlastním životě. Spolu s nimi jsou do našich přímluv zahrnováni také zdravotníci, sociální pracovníci a všichni další lidé, kteří stojí v první linii boje proti nemoci. A v neposlední řadě i prosba za ukončení pandemie.

V naší farnosti bude mše svatá sloužena ve středu 17. března v 18:00 v chrámu sv. Barbory. Spolu s tím také uspořádáme modlitební řetězec, který potrvá od poledne do půlnoci téhož dne.

Modlitební řetězec a rozpis stráží zde.

Více informací na www.cirkev.cz

Scroll to top