Adventní úkoly pro děti

Milé děti,

rok se s rokem sešel a už tu máme zase Advent. Čas, kdy se těšíme a připravujeme na Vánoce. Protože je letos všechno trochu jiné, máme pro vás také trochu jinou přípravu. Pokud budete chtít, můžete se s námi pustit do plnění adventních úkolů. Každý adventní týden zde najdete jeden úkol, který po jeho splnění zašlete na mail patricie.koubska@khfarnost.cz a ona vám za něj pak obratem pošle vystřihovánku se skládankou. Tu doma vystřihnete a složíte a poté přinesete v neděli do kostela, kde na ně bude čekat nejprve koš a později už i vánoční strom, který vaše krásné skládanky v průběhu Adventu ozdobí a stanou se tak součástí vánoční výzdoby.

Těšíme se, že se vám aktivity budou líbit, zpestří vaše čekání a také třeba trochu i zkrášlí vaše srdce, protože právě tak jsou zamýšlena:).

Úkol na čtvrtý adventní týden:
Štědrý den je už za  dveřmi a protože je poslední adventní týden jen docela krátký, tak už zůstaneme bez úkolu. Ale na Štědrý den vyražte do chrámu sv. Barbory podívat se do kostela na jehličky s narozeným Ježíškem a pro ty z vás, kteří se do plnění úkolů zapojili a přinesli vlastnoručně vyrobené ozdoby, Ježíšek něco připravil... Tak až tam budete, zeptejte se pana faráře:)

 

Úkol na třetí adventní týden:

Milé děti, další týden utekl jako voda a vy se už jistě nemůžete dočkat. V neděli nám svatý Jan Křtitel opět připomínal, že se máme připravovat na příchod Pána Ježíše. Ale také se máme radovat, a to neustále, k tomu nás zase vybízí svatý Pavel. A tak pojďme takovou radost někomu tento týden udělat.  Vezměte čtvrtku nebo jen papír a namalujte malé přáníčko, třeba jen s hvězdičkou nebo srdíčkové a někomu je pošlete nebo odneste do schránky. Třeba vaší babičce, ale třeba také můžete to přáníčko hodit nějaké vaší sousedce nebo osamělé paní či pánovi v ulici. Uvidíte, jakou radost to přinese. Ale nezapomeňte je předtím nejprve vyfotit a poslat sem k nám na faru:) Těšíme se!

 

 

Úkol na druhý adventní týden:

Milé děti, tuto neděli jsme byli vyzváni svatým Janem Křtitelem, abychom připravili cestu Pánu a narovnali mu stezky. Jak se ale dá připravit a narovnat cesta? Možná byl u vás na konci minulého týdne na návštěvě svatý Mikuláš. Vzpomenete si, jak jste se chystali na jeho příchod? Určitě jste si pěkně uklidili hračky, naučili se básničku a také jste se snažily celý den nezlobit. Právě tak jste mu připravili cestu, protože když pak přišel, měl z vás velkou radost a mohl vás obdarovat. Zkuste tento týden tedy podobně připravit svá srdce na příchod Pána Ježíše, můžete k tomu použít třeba tu modlitbu, kterou jste dostali od svatého Mikuláše. Aspoň jeden večer si zapalte svíčku a pomodlete se ji společně s rodiči. A pak už jen nezapomeňte poslat fotku!

 

 

Úkol na první adventní týden:

Každý z nás se na Vánoce těší: zdobíme své domovy, rozsvěcíme adventní světýlka, pečeme cukroví, uklízíme. Všude je zkrátka spoustu práce, každý se honí, aby vše stihl. A přitom nám teď v neděli Pán Ježíš řekl, že je nejdůležitější zůstat bdělí, protože nikdy nevíme, v který den On opravdu přijde. Jinými slovy, že se vždy máme soustředit na to podstatné a to je On a naše vzájemné vztahy. Takže, milé děti, váš první úkol spočívá v tom, že jeden večer nebo jedno ráno překvapíte své rodiče a slavnostně prostřete stůl k večeři nebo snídani. Kdo to zvládne, může uvařit třeba i čaj, poskládat ubrousky nebo vyrobit jmenovky. Dejte si záležet, společné jídlo je obrazem hostiny v nebeském království. Uvidíte, že když je hezky prostřeno a připraveno, jsou všichni hned milejší. Možná budete sami překvapeni, jakou radost tím svým rodičům uděláte:) Potom už jen vezměte telefon, vyfoťte to a pošlete mailem k nám do farní kanceláře. Nebo poproste maminku, aby to vyfotila a poslala ona.  A pak už si jen užívejte krásné společné chvíle. Za odměnu od nás dostanete skládanku vánoční ozdoby. Tak ať se vám to hezky vydaří!

Scroll to top