Warning: Use of undefined constant TEMPLATEPATH - assumed 'TEMPLATEPATH' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/188691/virtual/www/subdom/puvodni/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 4061

Warning: Use of undefined constant TEMPLATEPATH - assumed 'TEMPLATEPATH' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/188691/virtual/www/subdom/puvodni/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 4062
 Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora » Blog Archive » Prezentace knihy o zvonu

Prezentace knihy o zvonu

23.11.2017 od dv

Ve středu 29. 11. 2017 od 19 hodin bude v budově Arciděkanství představena veřejnosti nová kniha vydaná u příležitosti pořízení nového zvonu pro kostel sv. Jakuba „Zvon pro Jakuba – Historie kutnohorských zvonů pokračuje“.

Nová publikace upr

Publikaci vydala Římskokatolická farnost Kutná Hora. Pojednává o historii zvonů a zvonařů v Kutné Hoře a o výrobě zvonů v minulosti. Seznámí čtenáře s marnými pokusy o záchranu zvonů v době nacistické okupace. V části věnované současnosti pak knížka nabízí například podrobný přehled všech akcí spojených s pořízením zvonu, reportáže z jeho odlití a vytahování na věž. Obsahuje řadu fotografií. Součástí knihy je DVD s dokumentárním filmem o zrození nového zvonu.
Návštěvníci prezentace budou moci zakoupit knihu za zvýhodněnou cenu. V dalších dnech  bude v prodeji v kutnohorských knihkupectvích a v Informačním centru u chrámu sv. Barbory.

 

Publikováno v Aktuality | % Komentářů »