Warning: Use of undefined constant TEMPLATEPATH - assumed 'TEMPLATEPATH' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/188691/virtual/www/subdom/puvodni/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 4061

Warning: Use of undefined constant TEMPLATEPATH - assumed 'TEMPLATEPATH' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/188691/virtual/www/subdom/puvodni/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 4062
 Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora » Blog Archive » Úklid kostelů

Úklid kostelů

04.01.2011 od kg

Centrem života farnosti je kostel svatého Jakuba. O jeho pravidelnou údržbu se starají dobrovolníci přímo z řad farníků. Zajišťují potřebné přípravy liturgie, květinovou výzdobu a pravidelný úklid kostela. Před významnými slavnostmi bývá organizován generální úklid, který bývá ohlášen.

Pravidelnou údržbu chrámu svaté Barbory zajišťují pracovníci Farní průvodcovské služby. S úklidem jim pomáhají dobrovolníci z Oblastní charity Kutná Hora.

Ostatní kostely ve farnosti se uklízejí před slavnostními bohoslužbami, které v nich probíhají příležitostně. Informace o těchto jednorázových úklidech najdete rovněž v ohláškách.

Publikováno v Aktivity ve farnosti | % Komentářů »