Warning: Use of undefined constant TEMPLATEPATH - assumed 'TEMPLATEPATH' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/188691/virtual/www/subdom/puvodni/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 4061

Warning: Use of undefined constant TEMPLATEPATH - assumed 'TEMPLATEPATH' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/188691/virtual/www/subdom/puvodni/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 4062
 Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora » Blog Archive » Modlitby matek

Modlitby matek

04.01.2011 od kg

Hnutí Modlitby matek vzniklo v druhé polovině devadesátých let v Anglii. Na jeho začátku stojí Veronika Walsler a její švagrová Sandra, ženy, které pracovaly na knize o situaci dětí ve své zemi. Kniha obsahovala různé statistiky o týraných, opuštěných a zneužívaných dětech, o dětech v zajetí různých závislostí. Otřeseny fakty, ke kterým došly, obě ženy přemýšlely, jak své děti a vnoučata ochránit před negativními dopady života současné společnosti. Tehdy Sandru v noci vzbudil hlas: „Modli se za své děti!“ Spolu s Veronikou se začala denně modlit desátek radostného růžence. Setkaly se s dalšími ženami s podobnou myšlenkou. Bez jakékoliv reklamy se tyto modlitby matek začaly šířit do celého světa.

Více o hnutí Modlitby matek najdete na tomto webu.

S vědomím svých omezených možností při výchově se matky scházejí i v kutnohorské farnosti, aby se modlily nejen za své děti.  Jejich pravidelná modlitba se koná každé druhé úterý v měsíci v 17.00 v klášterním kostele.

Publikováno v Aktivity ve farnosti | % Komentářů »