Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora » Blog Archive » Adorace

Adorace

04.01.2011 od kg

Slovo adorace pochází z latinského „ad os“. Tento výraz popisuje gesto přiložení rukou na rty a jejich následné obrácení k posvátnému obrazu nebo předmětu na znamení oddanosti a úcty. V užším slova smyslu je adorace klaněním se Kristu přítomnému v Nejsvětější svátosti – Eucharistii. Toto vyjádření naprosté závislosti člověka na Bohu nám může dát pocítit krásu svobody Božích dětí, kterýžto zdánlivý paradox je jedním z největších tajemství života s Bohem. Tichá modlitba nebo meditace před Nejsvětější svátostí může být zdrojem síly a povzbuzení pro autentický život uprostřed shonu dnešního světa.

Ke společné adoraci v kostele sv. Jakuba jste zváni každý druhý čtvrtek v měsíci v 19.00.