Warning: Use of undefined constant TEMPLATEPATH - assumed 'TEMPLATEPATH' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/188691/virtual/www/subdom/puvodni/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 4061

Warning: Use of undefined constant TEMPLATEPATH - assumed 'TEMPLATEPATH' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/188691/virtual/www/subdom/puvodni/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 4062
 Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora » Blog Archive » Četba Nového zákona

Četba Nového zákona

30.03.2016 od jn

Nový zákon má celkem 260 kapitol. Některé jsou delší, jiné kratší. Pokud člověk každý den přečte jednu (a někdy může třeba jen půl), za rok má celý Nový zákon „v kapse“. V naší farnosti se o takovou četbu snažíme. Vznikl rozpis, podle kterého byly připraveny kartičky – záložky s přehledným plánem. Každá z nich je pro konkrétní období, po kterém přijde na řadu kartička nová. Postupně jsou k dispozici v kostele, odkud si je každý může vzít domů a postupovat podle nich při četbě, a také na našich webových stránkách.Smyslem celého „projektu“ není „zdolat“ Nový zákon, ale mnohem spíše se vzájemně povzbudit k systematickému a pravidelnému čtení Písma; zakusit, že „Bible se dá přečíst“. Každá nová kartička pro nás může být novou motivací, ať už začneme od začátku, nebo se budeme přidávat později – a někdo třeba i vícekrát. V každém případě je však možné se připojit v kterékoli fázi roku.

Aktuální rozpis četby Nového zákona naleznete zde.

Publikováno v Aktivity ve farnosti | % Komentářů »