Warning: Use of undefined constant TEMPLATEPATH - assumed 'TEMPLATEPATH' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/188691/virtual/www/subdom/puvodni/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 4061

Warning: Use of undefined constant TEMPLATEPATH - assumed 'TEMPLATEPATH' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/188691/virtual/www/subdom/puvodni/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/sitepress.class.php on line 4062
 Římskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora » Blog Archive » Liturgie

Liturgie

06.10.2016 od kg

Služby lektorů

Druhý vatikánský koncil obnovil a zdůraznil význam lektorské služby při slavení bohoslužeb tím, že otevřel a vřele doporučil možnost používat v liturgii národní jazyk. Laici se tak mohou aktivně zapojit do průběhu bohoslužby mimo jiné právě tím, že svůj hlas propůjčují Bohu, když předčítají jeho Slovo. Rozpis služeb lektorů v naší farnosti je dostupný online zde.

Modlitba věřících – přímluvy

Pro modlitby věřících se v naší farnosti nejčastěji užívají přímluvy z knihy k tomu určené. Při slavnostech a významných svátcích se však snažíme přímo ve farnosti formulovat přímluvy, které lépe vystihují naši životní situaci a aktuální dění ve světě kolem nás. Rozpis termínů je k dispozici zde.

Publikováno v Aktivity ve farnosti | % Komentářů »